Pevska turneja Slovenskega moškega in mešanega zbora Slomšek iz Maasmechelna, Belgija

Ponovno – po trinajstih letih – bo na obisku v Sloveniji moški in mešani pevski zbor Slomšek iz Maasmechelna, Belgija. Pevke in pevci so večinoma potomci Slovencev, ki so se pred davnimi desetletji preselili v ta rudarski kraj, daleč od svoje domovine, in si ustvarili dom. Niso pa pozabili ne na svoje rojake, ne na kraj, od koder izvirajo njihovi rodovi. Pri ohranjanju teh spominov jim je pomagala slovenska pesem – ljudska, umetna in cerkvena. Še danes jim pomaga.


V svoji zalogi imajo zapisanih več kot 120 pesmi za moški zbor, okoli 150 za mešani zbor; prepevajo jih na cerkvenih in drugih prireditvah svojega okoliša, kakor tudi drugod po Evropi, kjer se družijo rojaki. Zdaj nam bodo tudi v matični domovini postregli z izborom teh:

  • 11. aprila v Ljubljani, cerkev sv. Florijana, ob 20. uri
  • 13. aprila v Kulturni dvorani v Sevnici ob 19. uri.
  • 14. aprila v KD Groblje, ob 20. uri.


Lepo vabljeni!