Obiskal nas je sv. Miklavž

Miklavževih obiskov je v Sloveniji polno. Kljub temu pa nekateri še vedno radi vidijo, da jih obišče v družbi tistih, ki jih čutijo najbližje.

Zato je tudi letos po posredovanju SVS dobri svetnik obiskal otroke, ki so na direkten – po rojstvu – ali indirekten – po starših - povezani z izseljenstvom. Najavil se je za soboto, 4. decembra, v dvorano Zavoda sv. Stanislava.
V svetlečem spremstvu angelov in temnih zastrašujočih parkljev je sv. Miklavž pozdravil otroke in se jim predstavil. V nekaj besedah jim je povedal o svojem rojstnem kraju v Mali Aziji, o svojem delu kot škof in zakaj mu že tisočletja otroci pošiljajo pisemčka s prošnjami. Potem jim je razdelil vrečke z dobrotami in jim polagal na srce naj bodo taki, da se jih bodo vsi spominjali kot dobre ljudi.
Po njegovem odhodu so prišli na svoj račun tudi odrasli, ki so se ob piškotih in kozarcu pijače spet lahko razgovorili in izmenjali novice.