Namenite del dohodnine našemu društvu!

Zakon o dohodnini davčnim zavezancem omogoča, da sami odločijo, komu bodo namenili do 0,5-odstotni delež odmerjene dohodnine, ki se mu država odpoveduje za financiranje splošnokoristnih namenov, med katere spada tudi skrb za Slovence po svetu. Davčni zavezanci lahko torej del dohodnine, ki bi sicer šel v državni proračun in ne pomeni nikakršne dodatne davčne obremenitve, preusmerite v donacijsko podporo upravičenim organizacijam (tudi za SVS). Odločitev o namenitvi dela dohodnine za leto 2010 in za nadaljnja davčna leta lahko zavezanci izrazite tako, da izpolnite obrazec za "Zahtevo za namenitev dela dohodnine za donacije", ki ga dobite na levi strani naše spletne strani. Vanj vpišite vaše podatke, ga izpolnjenega odtisnite (kliknite 'Natisni zahtevek', nato 'PDF'), podpišite in oddajte na pošto oziroma na izpostavi Davčne uprave RS.