Resnica in sočutje

Vabljeni na predstavitev knjige:
Poročilo 3
Resnica in sočutje – prispevki k črni knjigi titoizma Komisija Vlade RS za reševanje vprašanj prikritih grobišč 2009-2011.

Pri založbi Družina je izšlo Poročilo 3, katerega temeljno sporočilo so civilizacijski temelji, ki jih ideološke manipulacije ne smejo in ne zmorejo zatajiti, razgraditi.

 

 

Urednik Poročila 3, v katerem je objavljenih več kot dvajset besedil vodilnih strokovnjakov različnih področij, je Jože Dežman. Poročilo 3 odkriva številne novosti, poroča o najnovejših strokovnih odkritjih, napoveduje nadaljnje delovanje komisije.

Če nas v knjigo uvede iskanje izgubljenega sočutja dr. Jožeta Trontlja, jo sklenejo s temeljno razmejitvijo Ustavnega sodišča RS med totalitarnim titoizmom in spoštovanjem človekovega dostojanstva. Poročilo s 576 stranmi velikega formata bogati okoli 800 umetniških in dokumentarnih fotografij, dokumentarnih prilog, reprodukcij umetniških del Marjetke Dolinar. Njena dela si bo ob tej priložnosti mogoče ogledati v galeriji Družina.

Predstavitev bo v sredo, 15. februarja ob 12. uri v Galeriji Družina na Krekovem trgu 1 v Ljubljani. Poročilo bodo predstavili dr. Jože Trontelj, Andreja Valič in Jože Dežman.