Nominacija za Nobelovo nagrado za mir

Pedro Opeka,  v Argentini rojeni slovenski misijonar, je bil nominiran za Nobelovo nagrado za mir. Čestitamo! 

Izjavo v podporo Pedru Opeki za prejemnika Nobelove nagrade za mir lahko podpišete tukaj.

 

Pedro Opeka se je rodil v Buenos Airesu slovenskim staršem, kjer je stopil v misijonsko družbo lazaristov. Teologijo je dokončal v Ljubljani. Od leta 1976 živi in deluje na Madagaskarju. Svoje življenje posveča humanitarnemu delu. 

Približal se je ljudem, ki živijo na smetiščih glavnega malgaškega mesta Antananarivo in ustanovil organizacijo Akamasoa (Dobri prijatelj). Posebno skrb namenja otrokom. Ljudi povezuje in jim pomaga na poti samozaupanja. Zanje išče delo in jim pomaga sprejeti delovne navade. Skupaj z njimi je začel graditi stanovanja, vasi, šole, športne dvorane in cerkve. V programe za izhod iz revščine, ki jih je razvil, je bilo doslej vključenih približno 100.000 najrevnejših. V vaseh, ki so jih skupaj zgradili, danes živi okoli 20.000 ljudi, pri čemer se dotok revežev v vasi še ni ustavil.

(Foto: 24kul.net)

 

Viri:

www.missio.si

katoliska-cerkev.si povezava1, povezava2.

www.24kul.net

www.rtvslo.si