3. prvenstvu SVS v odbojki: rezultati

Letos, ko praznujemo 25-letnico samostojne Slovenije smo praznovali tudi s slovenskimi športniki razseljensih po svetu.
Na letošnjem, že 3. prvenstvu Slovencev po svetu v odbojki, se je pomerilo 8 moštev: 6 iz Evrope in 2 iz Argentine.

Cilj letošnjega prvenstva je bil druženje preko športa, da bi mladi Slovenci, rojeni po različnih koncih sveta, občutili dobrodošlico v domovini svojih prednikov in začutili povezanost z matično domovino ter s športnimi vrstniki, ki so razpršeni po svetu.
Po športnem in zabavnem druženju so igralci lahko bolje spoznali domovino svojih staršev.
Letošnje prvenstvo je potekalo s podporo Urada vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu in Odbojkarske zveze Slovenije.

Rezultati prvenstva:
Dekleta
1. Italija (Slovenke iz Trsta)
2. Argentina (SAZO)
3. Slovenija (Želimlje)
4. Srbija (Slovenski sportni klub Beograd)

Fantje
1. Argentina (SAZO)
2. Italija (Slovenci iz Trsta)
3. Avstrija (SK Aich Dob)
4. Srbija (Slovenski sportni klub Beograd)

Fotografije: