Spominska žalna slovesnost ob Lipi sprave

Spominsko žalno slovesnost ob Lipi sprave pri Lipi sprave na Žalah v Ljubljani dan pred Dnevom krivde, odpuščanja in sprave, soorganizirajo društva Združeni ob Lipi sprave, Civilna pobuda: Teharje muzej genocida in katarze; Nova Slovenska Zaveza, Rafaelova družba, Slovenija v svetu, Svet katoliških laikov Slovenije, Varuhi spomina znotraj pobude Vse-posvojitev ob prisotnosti predsednika RS gospoda Boruta Pahorja, ki položi venec.

1.    Polaganje venca, predsednik RS, gospod Borut Pahor; sodeluje častni vod Slovenske vojske, kvartet Slovenske policije in trobentač orkestra Slovenske policije gospod Robert Albreht s pesmijo Benjamina Ipavca: Domovini

2.    Himna Zdravljica (Vokalna skupina Foné Megále)

3.    Nagovor predsednika Društva Združeni ob Lipi sprave, zaslužni profesor dr. Janez  Juhant.

4.    Nagovor predsednika RS gospoda Boruta Pahorja. (Po govoru sledi tihi odhod predsednikovega Vojaškega spremstva)

5.    Lipa zelenela je, Davorin Jenko, glasba Miroslav Vilhar (Vokalna skupina Foné Megále)

6.    France Balantič: Mati (recitira dijak 2. l. ŠKG Ljubljana Šentvid Simon Golob)

7.    Molitev za rajne (ljubljanski pomožni škof gospod dr. Franci Šuštar)