Obisk sv. Miklavža

Obisk sv. Miklavža najrajši pričakamo v družbi s prijatelji, s tistimi, ki se vse življenje poznamo, zato je Izseljensko društvo Slovenija v svetu povabilo otroke preseljenih ali vrnjenih izseljencev k sprejemu sv. Miklavža v dvorano Zavoda sv. Stanislava v Šentvidu. In sv. Miklavž je prišel na obisk v nedeljo, 7. decembra 2008. 
Letos so angelčki in parklji ne samo spremljali svetnika na njegovem obisku, ampak so tudi zaplesali na odru. Celo dva nebeška rokodelca sta prišla in se na odru pogovarjala, kako težko je pripraviti toliko daril za vse otroke; spraševala sta se, če današnja kriza in recesija seže tudi do nebes.
Sv. Miklavž je na oder povabil svoje male prijatelje in jih obdaroval. Ni manjkalo ne knjižic, ne sadja, ne sladkih dobrot. Tudi pogovarjal se je z njimi in jim stavil vprašanja.

Nekaj slik si lahko ogledate v fotogaleriji.