Dobrodošli
na spletni strani
našega društva.

Poglejte si:

Naše poslanstvo, že 30 let

Izseljensko društvo Slovenija v svetu je prostovoljno združenje Slovencev iz domovine in sveta, ustanovljeno leta 1991 in registrirano 1992 na pobudo v tujini rojenih potomcev slovenskih izseljencev, ki so se ob osamosvojitvi preselili v Slovenijo, ter drugih Slovencev iz domovine in izseljenstva. Njegova poglavitna naloga je povezovanje vseh Slovencev z matično domovino.

Aktualna obvestila

Poglejte si obvestila za prihajajoče dejavnosti društva.

 • Nathan Laube

  Nathan Laube

  Koncert svetovno znanega organista slovenskih korenin v četrtek, 22. decembra, ob 19. uri v cerkvi Zavoda sv. Stanislava, Štula 23, Ljubljana Šentvid.

  Preberi več


 • Od blizu in daleč

  Od blizu in daleč

  Vabimo vas na koncert samospevov “Od blizu in daleč”, ki bo v sredo, 28. sept, v Slovenski filharmoniji.

  Preberi več


Koledar

Aktualni dogodki

Zadnje objave

Preberite si, kaj se pri nas dogaja.

 • Praznično voščilo

 • 30 let Slovenije v svetu

  Na predvečer državnega praznika dneva samostojnosti in enotnosti smo osvetlili 30-letnico delovanja Izseljenskega društva Slovenija v svetu. Prisluhnite pogovoru s predsednikom Urošem Zornom in generalnim tajnikom ter nekdanjim predsednikom Boštjanom Kocmurjem.  Dostop na tej povezavi

  Preberi več

 • Koncert Nathan Laube

  Mladi slovensko-ameriški virtuoz na orglah Nathan Laube je eden najvidnejših organistov sodobnega časa, ki navdušuje poslušalce in kritike v Berlinski filharmoniji, dunajskem Konzerthausu, hamburški Elbphilharmonie, v pariški katedrali Notre-Dame, v Royal Festival Hall v Londonu, ki je med drugim leta 2020 inavguriral nove orgle dunajske stolnice Stephansdom. Več informacij o njegovem ustvarjanju dobite na tej povezavi. V predbožičnem času je v četrtek, 22. 12. 2022, svetovno znani organist slovenskih korenin Nathan Laube znova obiskal Slovenijo. V cerkvi Zavoda sv. Stanislava v Šentvidu pri Ljubljani je ob 19. uri na velikih tromanualnih orglah izvedel izvrsten koncert in zbrano občinstvo navdušil s…

  Preberi več

 • Oddaja Rojaki

  Oddaja Rojaki, na RTV Slovenija 1, je bila v soboto, 17. decembra, posvečena 30. obletnici našega društva Slovenija v svetu. Gost oddaje je bil prvi predsednik SVS Boštjan Kocmur. Vabljeni k ogledu.

  Preberi več

 • Od blizu in daleč

  V sredo, 28. septembra 2022, smo počastili 30. obletnico Izseljenskega društva Slovenija v svetu s slavnostnim koncertom samospevov v Slovenski filharmoniji.

  Preberi več

 • Slovensko-argentinski večer

  V torek, 20. 9. 2022, smo v Zavodu sv. Stanislava praznovali slovensko-argentinski večer v počastitev 30. obletnice našega društva

  Preberi več