14. tabor slovencev po svetu

14. TABOR SLOVENCEV PO SVETU

v soboto, 30. junija 2007 ob 9. uri,

v Zavodu sv. Stanislava, Štula 23, Ljubljana Šentvid

»Naš domači kraj, kot povezovalec Slovencev doma in po svetu«

 

ob 9.00

Sv. maša – vodil jo bo mariborski pomožni škof dr. Peter Štumpf z izseljenskimi duhovniki

ob 10.00

Uvodni pozdrav – Boštjan Kocmur, predsednik Izseljenskega društva Slovenija v svetu Nagovor predstavnika vlade – Zorko Pelikan, državni sekretar na Uradu za Slovence v zamejstvu in po svetu Pozdravi – predstavnikov občin, civilne družbe, ustanov in slovenskih skupnosti po svetu Nastop slovenskih dijakov iz Argentine Okrogla miza: NAŠ DOMAČI KRAJ – povezovalec Slovencev doma in po svetu - dr. Janez Bogataj, red. prof. na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo na Filozofski fakulteti v Ljubljani: Domači kraj kot vez z izseljenstvom in njegovim človeškim potencialom - Jože Horvat, predsednik sveta Zavoda sv. družine Črenšovci, predsednik programskega odbora Tedna duhovnosti in kulture Črenšovci 2006 in poslanec Državnega zbora Republike Slovenije: Predstavitev izseljenskega središča v Črenšovcih kot model za druga tovrstna središča po Sloveniji - doc. dr. Marina Lukšič-Hacin, predstojnica Inštituta za slovensko izseljenstvo Znanstvenoraziskovalnega centra Slovenske akademije znanosti in umetnosti Sodelovanja med Slovenijo in Slovenci po svetu na državni in lokalnih ravneh - Štefan Skledar: moderator

ob 13.30

Kosilo

Namen letošnjega tabora je spodbuditi in oblikovati širšo nacionalno strategijo za vključevanje slovenskega potenciala, razpršenega po svetu, v matično domovino.

Lepo vabljeni vsi Slovenci iz matične domovine, zamejstva, zdomstva in izseljenstva!