Zahteva za dokup časa nezaposlenosti in/ali nege-varstva otrok

Mamicam, ki so v Sloveniji prvo leto otroka skrbele za njegovo varstvo in nego in niso bile v delovnem razmerju, po zakonu, ki velja do konca maja, država šteje to leto v zavarovalno dobo za pokojnino. To pravico lahko uveljavijo le do konca maja 2011. Za to morajo izpolniti obrazec in ga poslati na ZPIZ*. Pravico lahko uveljavijo tudi do tretjega leta starosti otroka, vendar ob pogoju plačila prispevkov.


Obrazec: ZAHTEVO ZA DOKUP ČASA NEZAPOSLENOSTI IN/ALI NEGE-VARSTVA OTROK

ZPIZ Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije
Kolodvorska ulica 15, Ljubljana
Telefon+386 1 474 51 00
E-naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Ponedeljek in torek 8-12 in 13-15
Sreda 8-12 in 13-17
Petek 8-13